Na czym polega usługa fit out i jakie niesie korzyści?

Zainteresowanie usługą fit out nie bez przyczyny cieszy się rosnącą popularnością. To świetny sposób na jak najlepsze wykorzystanie dostępnej przestrzeni i maksymalne dostosowanie jej do indywidualnych potrzeb firmy. Inwestorzy zdają sobie sprawę, że użyteczność i funkcjonalność pomieszczeń podnosi efektywność pracowników, a nowoczesna przestrzeń wpływa na wizerunek przedsiębiorstwa. Na czym polega fit out i jakie niesie korzyści? 

Czym jest fit out?

W dużym skrócie fit out jest usługą, która polega na modernizacji i dostosowaniu przestrzeni komercyjnej (najczęściej biurowej) do indywidualnych potrzeb i preferencji klientawłaściciela nieruchomości lub najemcy. Nie należy jednak mylić jej ze zwykłym remontem. Fit out jest bowiem usługą kompleksową, która obejmuje etapy od rozplanowania i zaaranżowania przestrzeni, przez modernizację instalacji, aż po finalne prace wykończeniowe. To wszystko oczywiście koordynowane i zarządzane przez usługodawcę, czyli firmę odpowiedzialną za realizację fit out. 

fit out

Jakie elementy obejmuje usługa fit out?

Wykonawca realizacji fit out jest odpowiedzialny za kompleksową obsługę całego procesu – zarówno planowanie, przebieg prac, jak i koordynację ekip wykonawczych. Tak, by dana przestrzeń została zaadaptowana do wymagań inwestora. Na tę złożoną usługę składają się więc m.in.:

  1. Aranżacja przestrzeni – w taki sposób, by w pełni dostosować ją do potrzeb i preferencji klienta, z uwzględnieniem możliwości technicznych i zakładanego budżetu. Na tym etapie niezwykle ważne jest dokładne określenie oczekiwań inwestora, przygotowanie projektu aranżacji, opracowanie planu i harmonogramu, przygotowanie niezbędnych dokumentów i dobór ekip wykonawczych.

  2. Prace budowlane, dobór i montaż elementów wykończeniowych – na tym etapie wykonawca zarządza pracami budowlanymi mającymi na celu dostosowanie przestrzeni do nowych potrzeb inwestora. Ten etap obejmuje wszelkie modernizacje i przebudowy: sufitów, podłóg, ścian (również ich rozmieszczenie), elementów oświetlenia, stolarki okienno-drzwiowej oraz elementów wyposażenia.

  3. Modernizacja instalacji technicznych – usługodawca modernizuje wszystkie instalacje techniczne w danej przestrzeni i dostosowuje je do nowego rozkładu funkcjonalnego obiektu.

  4. Prace wykończeniowe – w tym etapie wykonuje się finalne prace, m.in. malowanie ścian czy sprzątanie, by dana przestrzeń była gotowa na realizację założonych funkcji.

 W General Property projekty fit out realizujemy dla pełnego sektora nieruchomości komercyjnych (biurowce, powierzchnie handlowe). Kompleksowo dostosowujemy obiekty komercyjne do indywidualnych potrzeb klientów i specyfiki prowadzonej przez nich działalności.

fit out

Dlaczego opłaca się skorzystać z realizacji fit out?

Usługa fit out realizowana przez specjalistów oznacza wiele korzyści dla inwestora. To zupełnie nowe spojrzenie na dostępną przestrzeń komercyjną. Jej unowocześnienie, dostosowanie do prowadzonej w niej działalności, wprowadzenie nowych rozwiązań i udogodnień, może realnie wpłynąć na poprawę funkcjonowania firmy i bardziej efektywne osiąganie celów biznesowych.

Fit out niesie więc szereg zalet, m.in.:

  • unowocześnienie przestrzeni będącej wizytówką firmy,

  • rozwiązania szyte na miarę indywidualnych potrzeb,

  • zwiększenie funkcjonalności obiektu i komfortu jego użytkowników,

  • podniesienie bezpieczeństwa dzięki modernizacji kluczowych instalacji,

  • oszczędność czasu i kosztów w porównaniu z samodzielną koordynacją prac modernizacyjnych i remontowych przez inwestora,

  • kompleksowość usługi i obsługi – inwestor nie musi martwić się o przebieg procesu.

Jeśli masz wrażenie, że obecna przestrzeń nie służy Ci w stu procentach i chcesz wykorzystać jej potencjał, skontaktuj się z nami. Zmodernizujemy i zaadaptujemy przestrzeń do Twoich celów.

Sprawdź naszą ofertę

Facebook
Twitter
LinkedIn

Dla zapewnienia najlepszego działania strony, korzystamy z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć je w ustawieniach swojej przeglądarki oraz sprawdzić w naszej polityce prywatności, jak je przetwarzamy.