Project Management – rozwiązania inżynieryjne budynków

Rozwiązania inżynieryjne dla budynku oraz projektowanie przestrzeni muszą być w pełni ze sobą zintegrowane. Nie ma tutaj miejsca na przypadki. Aby budynek odpowiednio funkcjonował, każdy jego element musi współgrać z resztą. Chodzi o instalacje wewnętrzne, konstrukcję budynku, geotechnikę, hydrologię, sieci dróg i połączeń, a także ochronę środowiska. Jakie rozwiązania inżynieryjne i projektowe proponuje Project Management?

Czym jest Project Management?

Project Management możemy opisać jako zespół zarządzający cyklem życia projektu, jego budżetem oraz kontrolą realizacji projektu. Częścią zespołu jest Project Manager, którego obowiązkiem jest kierowanie zespołem i zadaniami, czuwanie nad wszystkimi etapami realizacji projektu oraz tworzenie jego dokumentacji. Odpowiada on również na za kontrolę budżetu i terminowe zakończenie wszystkich etapów projektu.

Project Management to również szereg działań dotyczących koordynacji szerokiej gamy projektów – od małych po wielobranżowe. Organizacja i synchronizacja projektu obejmuje cały proces od rozpoczęcia, planowania, realizacji i zakończenia całego przedsięwzięcia. Projekty inżynieryjne dla budynków i inwestycji wymagają profesjonalnych technik zarządzania.

Project Management

Zadania zespołu Project Management

– dokładna analiza obecnych zasobów obiektu (lub przestrzeni pod inwestycję),
– opracowanie harmonogramu prac,
– sporządzenie e-kosztorysu oraz analizy i kontroli kosztów,
– pozyskanie wszelkich zgód, pozwoleń i opinii,
– monitorowanie postępu prac,
– zarządzanie budową,
– koordynacja wszystkich prac (dostawców, wykonawców, itp.),
– zapewnienie bezpieczeństwa i wysokiej jakości prac,
– uwzględnienie warunków ochrony środowiska,
– przygotowanie rysunków projektu (w 3D).

Jakie rozwiązania inżynieryjne zapewniają usługi Project Management?

Usługi Project Management to propozycja najnowszych rozwiązań inżynieryjnych, które służą nie tylko budynkowi, ale także środowisku, w którym on się znajduje i ludziom, którzy będą w nim przebywać. Co oferujemy?

– projektowanie systemów instalacji (np. przeciwpożarowych, elektrycznych, sanitarnych, itp.) dla planowanych inwestycji czy budynków istniejących już na rynku;
– najwyższej jakości obsługę instalacji sanitarnych, chłodniczych, wentylacyjnych, klimatyzacyjnych, elektrycznych, niskoprądowych, systemów i zabezpieczeń przeciwpożarowych itp.;
audyty energetyczne, projektowanie i wdrażanie technologii pozwalających na magazynowanie energii;
– ekspertyzy i opinie techniczne;
– doradztwo w zakresie planowania strategii realizacyjnych;
– redukcję kosztów eksploatacji budynku (zachowując normy bezpieczeństwa przy jednoczesnym komforcie użytkowania);
– projektowanie efektywnych systemów instalacji budynkowych;
– korzystanie z systemów automatycznego sterowania w ramach
Building Management Systems

 

Project Management

Projektowanie szyte na miarę

General Property wyróżnia nie tylko specjalistyczna wiedza, ale również wieloletnie doświadczenie projektowe w zakresie instalacji elektrycznej, sanitarnej, czy przeciwpożarowej.

Nasz zespół Project Management wykona dla Ciebie projekt od podstaw – uwzględniając normy prawne i korzyści finansowe w dalszej eksploatacji budynku. Potrafimy działać elastycznie i w oparciu o różne scenariusze. Szukamy najlepszych rozwiązań.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Dla zapewnienia najlepszego działania strony, korzystamy z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć je w ustawieniach swojej przeglądarki oraz sprawdzić w naszej polityce prywatności, jak je przetwarzamy.